SPLAV2022_maly

Dole vodou s ochranármi vol. 7

SPLAV2022_maly

Vo štvrtok 27. júla sa už po siedmy krát vyberieme k brehom Váhu, aby sme kúsok z neho slravili a popri tom pomohli prírode v jeho okolí.
Tentokrát začneme už v Beluši, kde sa stretneme o 10:30 na železničnej stanici. Odtiaľ sa hromadne presunieme k Váhu, kde nafúkneme člny a dolu prúdom sa vyberieme do Trenčína. Prvý deň zakončíme v Parku pri Váhu, kde nás večer čaká premietanie dokumentárneho filmu Bielokarpatský ovocný poklad. V piatok ráno sa posledný krát postaráme o park, ktorý od nás preberie mesto a na obed sa vyberieme späť na vodu. Večer zakotvíme pri Beckove, kde dozvieme niečo nové o fungovaní prírody vďaka prírodovedným prednáškam. Poznávanie nás bude čakať aj v sobotu, kedy sa vyberieme na exkurziu na Beckovské skalice, kde zároveň pomôžeme chrániť cenné nelesné biotopy. No a v nedeľu ráno sa vyberieme opäť na vodu, aby sme sa doplavili do cieľa v lodenici v Piešťanoch.
Cena splavu je 40 € (pre členov o. z. PP 30 €), vďaka čomu budeme môcť zabezpečiť prenájom člnov a stravu.
Spať budeme pri Váhu, je potrebné priniesť si stan, spacák a karimatku. Okrem oblečenia na vodu si prineste aj pevnú obuv na pracovné činnosti. Na splave bude zabezpečené doprovodné vozidlo, ktoré vám odvezie všetky veci nepotrebné na vode.
Na splav je potrebné prihlásiť sa emailom na ljubox@gmail.com.