PP_KOZA_program_2023

Program na jar a leto 2023

Tak ako pravidelne už celých 25 rokov, aj tentokrát sme pre záujemcov o ochranu prírody pripravili bohatý program dobrovoľníckych akcií v Bielych Karpatoch a na Strednom Považí!

Odštartujeme ho tradične marcovou výstavbou zábran a prenosom žiab pri Skalke nad Váhom. Tretí marcový víkend budeme sadiť ovocné stromy v Genofondovom sade a na konci mesiaca sa presunieme na Vršatec, kde budeme opäť raz pomáhať (nielen) jasoňovi červenookému. Naše 25. výročie oslávime v Hornej Súči, kde prispejeme k zveľadeniu spriatelenej kozej farme na Vlčom vrchu.
Letný program začneme spoločnými akciami s o. z. KOZA. Najskôr ručným kosením v Malých Karpatoch a následne prírodovednou exkurziou v Bošáckej doline. V sobotu 10. 6. si totiž pripomenieme sté výročie úmrtia významného botanika Jozefa Ľudovíta Holubyho. A na to niet lepšieho miesta ako územie európskeho významu Holubyho kopanice.
Počas letných prázdnin si tentokrát oddýchneme od vody a na začiatku augusta sa vyberieme na nultý ochranársky cyklotábor. No a náš letný program ukončíme v Bošáckej doline, kde budeme hrabať vzácne bielokarpatské lúky.

A ak by sa vám náš program náhodou málil, pridali sme do neho aj všetky plánované akcie o. z. KOZA.

Tešíme sa na Vašu účasť! 🙂

PP_KOZA_program_2023