vrsatec_maly

Hľadáme dobrovoľníkov na víkendovku (nielen) pre jasoňa

Pomaly ale isto sa blíži naša prvá tohtročná víkendovka, ktorá sa skutoční 15. – 17. marca na Vršatských bradlách v okrese Ilava. Presnejšie v malebnej časti Babky, ktoré sú domovom jedného z našich najvzácnejších motýľov – jasoňa červenookého. Ten pre prežitie potrebuje oslnené nelesné stráne a preto sme tu minulý rok vyčistili asi 2 hektáre zarastené náletovými drevinami a nepôvodnými borovicami čiernymi. Na dobrovoľníckej akcii preto bude našou hlavnou úlohou uhadzovanie spílených konárov na kopy na okraji lesa. Pracovať budeme v sobotu, a to v trochu náročnejšom teréne, ale za to s krásnymi jarnými výhľadmi na Považie. Presvedčiť sa môžete tu: https://www.facebook.com/preprirodu/posts/pfbid02yaeKYwWTQnDhT3nutetsNQVTRL6W61kZWFYbgN5FQKh3vf5fmtRKbnBK8thmMPnRl
vrsatec_maly
Spať budeme v telocvični ZŠ v obci Červený Kameň (https://sk.mapy.cz/s/pukavuteko), kam môžete prísť buď v piatok od 17:30 alebo v sobotu ráno do 8:30. V prípade potreby pre vás vieme prísť autom do neďalekého Pruského alebo Ilavy, kam sa dá pohodlne vlakom. Ak by mal niekto záujem o dopravu autom z BA, alebo by naopak mal voľné miesto a vedel by niekoho zobrať, dajte nám prosím vedieť.
Strava bude zabezpečená od piatka večera do nedeľných raňajok a taktiež vám preplatíme cestovné. Prineste si prosím pevnú obuv, spacák, karimatku a nádobu na vodu/čaj. V nedeľu sa v prípade záujmu a dobrého počasia uskutoční spoločný výlet do okolia. Kto však chce, môže prísť iba na sobotnú pracovnú časť alebo prespať iba jednu noc.
V prípade, že máte záujem zúčastniť sa akcie, prihláste sa prosím na matokremen@gmail.com
Tešíme sa na vašu účasť!